• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg
  • 10.jpg

31.03.2017 r. w Zespole Szkół nr 3 odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Poezji Mówionej i Śpiewanej Czesława Miłosza. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 40 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Swoją obecnością zaszczycili nas zacni goście: Pan Jerzy Kruk- prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec, Pan Robert Grabe- kierownik Rady Osiedla Muchobór Mały, Pani Halina Łuć- Przewodnicząca Rady Osiedla Muchobór Mały oraz Pani Aldona Olechno- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28.

W tym roku mieliśmy też wielu sponsorów nagród: Wrocławski Teatr Współczesny oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec- te instytucje sponsorują Konkurs Poezji Czesława Miłosza od I edycji- oraz Teatr Polski, Teatr Capitol, Instytut im. Jerzego Grotowskiego oraz Teatr Lalek.

W jury zasiedli:

Przewodnicząca – Danuta Jankowska – Okoń - wicedyrektor ZS nr 3, polonistka i wieloletnia organizatorka konkursów recytatorskich oraz opiekunka laureatów tych konkursów, twórczyni spektakli młodzieżowych.

Joanna Rudkiewicz - absolwentka Uniwersytetu w Katowicach, pedagog, opiekunka talentów muzycznych, juror m.in. Konkursu – Wrocławski Dzień Talentów Gimnazjalnych.

Beata Rakowska – aktorka teatralna i filmowa, współpracuje z Teatrem Współczesnym i Teatrem Komedia.

Tatiana Drzycimska- dziennikarka, rzecznik prasowy Teatru Współczesnego, koordynator projektów edukacyjnych.

Radosław Kasiukiewicz  - aktor i reżyser Wrocławskiego Teatru Lalek oraz aktor  Teatru Komedia i Teatru Pantomimy. Twórca scenariuszy  teatralnych dla dzieci i młodzieży.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Gimnazjum – poezja mówiona

Miejsce         I           Martyna Kamińska                      GM nr 10

                       II         Karolina Jędraszak                        GM nr 1

                         III      Adam Świerbutowicz                  GM nr 29

Gimnazjum – poezja śpiewana

Miejsce         I           Martyna Kowalska            GM nr 13

                        II          Monika Padewska             GM nr 7

                        III         Natalia Andrzejewska      GM nr 18

Szkoły ponadgimnazjalne - poezja mówiona

Miejsce         I           Hanna Lewicka                   Liceum Plastyczne

                        II          Daniel Katrycz                    ZS nr 3

                        II          Cezary Wiśniewski            LOXIV

                        III         Martyna Różańska            ZS nr 23

Szkoły ponadgimnazjalne - poezja śpiewana

Miejsce         I           Joanna Gaj                          LO XVII

                        II          Barbara Głębocka             LO XII

                        III         Aleksandra Socha              LO VI

Wyróżnienia

1. Joanna Kadlewicz                                             GM nr 29

2. Wiktor Socha                                                    GM nr 1

3. Joanna Sztucka                                                 LOXVII

4. Oliwia Domaradzka i Irena Domaradzka   Liceum Katolickie

Nagroda publiczności – Daniel Katrycz          ZS nr 3

zobacz galerię zdjęć

wyszukaj

licznik odwiedzin

1667578
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
387
1888
3720
221122
40905
53910
1667578

Your IP: 54.166.203.76
2017-10-24 07:28

bip logo                lacertaplanszoweczkacube