Biblioteka szkolna składa się z: wypożyczalni i czytelni. Obok znajduje się sala teatralna wyposażona w sprzęt audiowizualny. W czytelni wydzielony jest bogaty księgozbiór podręczny zawierający encyklopedie ogólne i przedmiotowe, różnorodne słowniki do języka polskiego i języków obcych, albumy malarstwa oraz zbiory dotyczące historii powszechnej i polskiej. Szczególnie starannie gromadzony jest księgozbiór dotyczący Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory w bibliotece zostały sklasyfikowane według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej (UKD).

W bibliotece można znaleźć informacje o: szkołach ponadgimnazjalnych, uczelniach wyższych, egzaminach gimnazjalnych i maturalnych oraz informacje zawodoznawcze. Mamy też bogaty wybór czasopism metodycznych dla nauczycieli oraz uczniów (np. Victor, Cogito, Eko Świat, Aura, Charaktery). Bogata mediateka zapewnia możliwość zapoznania się z adaptacjami lektur, wspomaga pracę wychowawców i nauczycieli przedmiotu.

W czytelni znajduje się 8 stanowisk komputerowych dla uczniów oraz 4 dla nauczycieli z dostępem do Internetu i drukarki. Biblioteka posiada program Biblioteka Szkolna MOL OPTIMUM, który używa większość bibliotek szkolnych w Polsce, tworząc największą w kraju sieć. Cały księgozbiór został opracowany i wprowadzony do bazy elektronicznej, co umożliwia szybkie wyszukiwanie informacji bibliotecznej przez czytelnika. Obecnie udostępnianie odbywa się w systemie elektronicznym.

Nasza biblioteka zapewnia uczniom nie tylko lektury ale również daje możliwość wypożyczania nowości wydawniczych z literatury polskiej i obcej. W naszym księgozbiorze znajdują się m.in. książki S. Meyer, M. Cabot, T. Prachetta. Mamy nadzieję, że każdy uczeń znajdzie tutaj książkę, która go zachwyci i zmotywuje do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

• Biblioteka szkolna ZS Nr 3 aktywnie wspiera działania nauczycieli i wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów. W tym celu zorganizowana została we wrześniu giełda podręczników i przeprowadzany jest ranking ulubionych książek.
  • Przez cały rok szkolny działać będą dwa koła biblioteczne. Pani Ania Kamińska poprowadzi Koło dla maturzystów, na którym będą mogli zapoznać się z zasadami sporządzania opisu bibliograficznego, wyszukać materiały i opracowania do wybranego tematu, oraz uzyskać pomoc w przygotowaniu bibliografii podmiotu i przedmiotu.
  • Drugie koło prowadzone przez panią Beatę Pytlarz skierowane jest do uczniów z orzeczeniem o dysleksji oraz dysortografii. Na zajęciach uczniowie ćwiczą prawidłowe rozumienie i pisanie tekstu, opanowują zasady poprawnej pisowni, ćwiczą umiejętności twórczego myślenia.
  • Dla zainteresowanych organizowane będą konkursy czytelnicze. Uczniowie będą mieli możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami plastycznymi.

Serdecznie zapraszamy!

Your IP: 54.166.203.76